HISTORIE BEARS!!!

Od Moravskoslezských medvědů

po Bears of Ostrava

Medvědi se na Ostravsku scházejí minimálně od roku 2012. A zažili toho spousty: bowling, výlety, posezení, víkendové akce,

výjezdy po republice i do zahraničí. A rozhodně nekončíme!

Jirka a Jirka aneb Jak to všechno začalo

Jednou z nejstarších dochovaných zmínek o činnosti Moravskoslezských medvědů je Ostravský medvědinec 2012, akce organizovaná Jirkou zvaným Halapartna.


Vedle něj je tu druhý Jirka, zvaný Aulon. Pro své kamarády (nejen medvědy) pořádá občasné výlety, hry bowlingu (mají dokonce bowlingovou ligu) a další setkání. Jednoho z výletů se zúčastní i Jirka H., a protože vidí, že to Jirkovi A. jde, nabídne mu spolupořádání podobných aktivit pod značkou Moravskoslezští medvědi.

Badyš a Jirka aneb Novodobá historie

Koncem roku 2013 se Jirka A. seznamuje s Davidem zvaným Badyš.
Spatří v něm jistý potenciál spojený i se zalíbením pro medvědí těla a nabídne mu spolupořádání výšlapu na ostravskou haldu Emu.


Ten se uskutečnil 25. ledna 2014 a tímto datem se v podstatě začíná psát novodobá kapitola organizace. Jirka H. postupně předává žezlo tandemu Jirka A. - David a medvědi žijící na severu Moravy a ve Slezsku díky nim získávají možnost jednou měsíčně vyrazit na některé z pěkných míst v kraji (a výplaz
na haldu Emu se stává každoroční tradicí).

Celá parta aneb Jedeme naplno

K těmto (zpravidla sobotním) výletům se v průběhu roku 2015 přidá akce
na přání. Dostala název Medvědí (p)opíjení a je zasazená doprostřed týdne, abychom se mohli setkávat i s těmi, kteří o víkendech bývají pryč.


A Moravskoslezští medvědi začínají překračovat hranice Moravskoslezského kraje (pořádají akce společně s Prague Bears, navštěvují medvědí setkání v Brně a Plzni) i republiky (vyrážejí se seznámit s polskými a později i německými medvědy).

Badyš, Jirka, Lukáš & Ondra aneb Co bude dál

Vztahy se formují a utřepávají, a tak je severomoravská tlupa od roku 2019 součástí české medvědí organizace Czech Bears a zapojuje se do organizace soutěže Mr Bear Czechia.


Badyšovi a Jirkovi začínají ve vedení pomáhat Lukáš a Ondra: navazují vztahy
s týmem Ostravského prideu, zakládají účet na Instagramu, pracují na webu
a do roku 2021 vstupují s novým, kratším názvem Bears of Ostrava.

InstagramFacebookYouTubeLink